Poezijos ir muzikos popietė bibliotekoje

Gegužės 14 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko poezijos ir muzikos popietė „O žemėj žydi baltos vyšnios...“. Išgyventi poeziją visa esybe – dovana.

Šią dovaną visiems susirinkusiems  dovanojo kraštietė, šviesuolė, gimusi ir augusi Veliakiemių kaime, dabar gyvenanti Pakruojo rajono Rimšonių kaime, buvusi Balsių pagrindinės mokyklos direktorė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, įvairių skaitovų konkursų laureatė, bibliotekos bičiulė Angelė Katinaitė-Statkuvienė.

Talentinga ir užburianti skaitovė pakvietė pakeliauti po Pakruojo rajone Gikonių kaime augusio vieno ryškiausių lietuvių poeto modernisto, esteto, poeto iš Dievo malonės, vadinamo „karališkos sielos poetu“, Henriko Radausko, nepaprastai mylėjusio pavasarį, poezijos pasaulį. „Grimzdome baltuose žieduose, grožėjomės žydinčiais kaštanais, klausėmės žalio pavasarinio ūžesio, tikėjome pasakomis ir netikėjome pasauliu, skriejome netikėtais posūkiais ir žydinčių medžių viršūnėmis – dalyvavome užburiančiame žodžių, muzikos ir liaudies dainų spektaklyje“– įspūdžiais dalijosi Pakalniškių filialo bibliotekininkė Ramutė Smailienė.

Jaukią popietės nuotaiką kūrė jautrūs ir šilti atlikėjos pokalbiai su renginio dalyviais, kuriuose prisiminta meilė gimtajam kaimui, mokyklai, pagarba gyvenimo kelyje sutiktiems žmonėms.

Renginio metu koncertavo veliakiemietė, mažoji Katinų giminės atstovė, Šeduvos gimnazijos moksleivė Morta Navickaitė.

Kelionės metu po poezijos pasaulį susirinkusiuosius lydėjo liaudies dainos, kuriomis skaitovės programą papuošė pakruojietė, visuomenininkė, etnografė, senųjų lietuvių papročių žinovė, liaudies dainų atlikėja Aušra Rūkienė, kviesdama visus bendrai dainai. Na, o renginį baigti Aušra pasiūlė netradicine liaudies daina – visiems kartu sudainuoti dainą pagal mūsų visų mylimos poetės Salomėjos Nėries eilėraštį „Lauk manęs“.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė R.Smailienė dėkojo viešnioms, padovanojusioms poetinę pavasario nuotaiką, ir visiems dalyvavusiems – kartu praleidusiems sklidiną įstabios poezijos popietę.

Viešosios bibliotekos informacija ir A. Bertulienės nuotraukos

1. Renginio svečius pristato bibliotekininkė Ramutė Smailienė.
  2. Poeto H. Radausko eiles skaito Angelė Statkuvienė.
  3. Groja mažoji veliakiemietė Morta Navickaitė.
  4. Liaudies dainas dainuoja Aušra Rūkienė.
  5. Bendra nuotrauka su renginio dalyviais ir svečiais.