Vasario 21 d. yra paskelbta Tarptautine gimtosios kalbos diena. Visi žinome, kad lietuvių kalba – graži, skambi ir melodinga, kaip mūsų kiekvieno pirmas ištartas žodis „Mama“. Minint šią dieną, Sidabravo bibliotekoje lankytojams ir skaitytojams buvo bibliotekininkės Jūratės Kurandienės paruoštos įvairios užduotys „Išminties dėžutėje“ ir kryžiažodžiai.

Dienos tikslas – puoselėti meilę ir pagarbą gimtajai kalbai. Ir vaikams, ir suaugusiesiems teko pasukti galvą. sprendžiant užduotis Ši diena bibliotekoje – tarsi lietuvių kalbos pamoka, kurioje nebuvo rašomi pažymiai. Popietės dalyviai vieni kitiems draugiškai padėjo, patarė, keitėsi užduotimis. Atliekant užduotis rašė lietuviškus vardus, susijusius su Lietuvos istorija, aptarė lietuviškuose tekstuose dažniausiai sutinkamus daiktavardžius, kūrė naujus žodžius, pridedant priešdėlius ar priesagas, ieškojo klaidingai parašytų žodžių, įrašė praleistas raides ir pan. Smagu visiems buvo spręsti kryžiažodžius. O renginio pabaigoje iš „Išminties dėžutės“ visi traukė ir atsakinėjo į paruoštus klausimus, įminė mįsles, spėliojo matyto kino filmo ar skaitytos knygos pavadinimus.

Mūsų gimtoji kalba – tai mūsų, lietuvių, vertybė ir turime ją saugoti bei branginti!

Viešosios bibliotekos informacija

Jūratės Kurandienės nuotraukos

1. Istorijos mokytoja Regina Grybova sprendžia kryžiažodį.

2. Viltė ir Guoda Kazlauskaitės sprendžia užduotį.

3. Elijus Sereginas prie užduočių stendo.

4. Asta Jurevičienė su Ugne Jurevičiūte ir Lukne Varneckyte.

5. Denisas Grikšas ir Arijana Gerlinskaitė sprendžia kryžiažodį.

6. Nijolė Gaučienė su anūkėmis Lukne ir Ieva Gaučaitėmis prie „Išminties dėžutės“.