Raudondvario bibliotekoje paminėtos poeto, katalikų dvasininko, teologijos daktaro, profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio 160-osios gimimo metinės. Maironis, vadintas tautos dainiumi, yra parašęs šiuos garsius kūrinius: ,,Trakų pilis“, ,,Lietuva brangi“, poezijos rinkinį ,,Pavasario balsai“ ir daugelį kitų.

Popietėje dalyvavo Šeduvos kultūros ir amatų centro meno vadovė Evelina Stalgienė, RTVMC Šeduvos skyriaus bibliotekininkė Aksinija Gulbinienė bei Raudondvario bibliotekos skaitytojai.

Renginio metu prisiminti ryškiausi J. Mačiulio-Maironio biografijos momentai, aptarta jo kūrybos tematika. Meilė tėvynei jam siejosi su kultūra, dainomis, kalba, tikėjimu, jam svarbi buvo ir bendra istorinė praeitis. Maironis didžiavosi savo kūryboje protėvių kovomis už laisvę, mini Vytautą Didįjį ir Žalgirio mūšį.

Mintimis apie poetą pasidalino RTVMC Šeduvos skyriaus bibliotekininkė A. Gulbinienė ir iš to paties krašto (Raseinių), kaip ir Maironis, kilusi bei ten kurį laiką dirbusi lietuvių kalbos mokytoja D. Baltkojytė. Ji susirinkusiems priminė Maironio eilėraščius, virtusius dainomis. Nė viena šventė rašytojo namuose neapsieidavo be jo eilių-dainų. Mokytoja kartu su mokiniais eidavo prie Maironio šaltinėlio, prie jo tėviškės, lankydavo jo tėvų kapus.

Maironio eilėraščius pagarsino skaitytoja Matilda Vasiljevienė.

Popietę paįvairino ir pakilią nuotaiką kėlė Šeduvos kultūros ir amatų centro meno vadovės Evelinos Stalgienės akordeono muzika ir dainos.