Birželio 1 d. Sidabravo miestelio centre įvyko Tarptautinė vaikų gynimo dienos šventė. Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė, persirengusi Netvarko Nykštuko personažu, kartu su Sidabravo kultūros darbuotojais Rimantu Ožalinsku ir Eugenijumi Janeliūnu, skambant nuotaikingoms vaikiškoms dainelėms, pasitiko Sidabravo gimnazijos I–IV klasių moksleivius ir PUG „Kodėlčius“ su jų mokytojomis.

Bibliotekininkė visus susirinkusius pasveikino su vasaros pradžia ir kartu su ja atėjusia Tarptautine vaikų gynimo diena. J. Kurandienė priminė, kad vaikai turi teises, bet neturi pamiršti ir savo pareigų. Po to šventės dalyviams buvo pristatytos paruošos rungtys. Šiemet Lietuvos sostinė Vilnius mini 700-ąjį savo gimtadienį, todėl vaikams buvo pasiūlyta parašyti ar nupiešti spalvotomis kreidutėmis savo linkėjimus prie Gedimino pilies maketo ir nupiešto torto, kuriuos atsinešė bibliotekininkė.

R. Ožalinskas pasirūpino gražia muzika, kuri skambėjo per visą šventę, taip pat muilo burbulais, kurie vaikams padarė didelį įspūdį. E. Janeliūnas šventės metu reguliavo vaikų srautą, pristatė jiems užduotis.

Vaikai šventės metu: žaidė, šoko, sportavo, piešė. Piešiniuose, skirtuose Vilniaus miestui, gimtadienio proga linkėjo klestėti, kad visados virš šio miesto šviestų saulutė, augtų medžiai, šypsotųsi žmonės.

Kokia šventė be ledų?! Sidabravo bendruomenės pirmininkė Vaiva Kaklauskienė vaikus pavaišino ledais, išdalinti juos padėjo Netvarkos Nykštukas.

Linksmai paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena, vaikams suteikė bendravimo džiaugsmo, išsiskirstant jiems palinkėta gražių, turiningų vasaros atostogų!

Viešosios bibliotekos informacija ir Nijolės Gaučienės nuotraukos

1. Kurandienė pasveikino visus renginio dalyvius.
  2. Vaikai sportavo.
  3. Vaikai piešė spalvotomis kreidutėmis.
  4. Nykštukas paskelbė šventės pabaigą, po to dalino ledus.