Vasario 9 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko Nijolės Grigienės karpinių parodos „Trispalvė verpstė“ pristatymas. Į biblioteką susirinko menui neabejingos sidabravietės. Kiekvienais metais bibliotekoje Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga vyksta parodos: tai piešinių, rankdarbių, šiemet – karpinių. Paklausta darbų autorė, kodėl buvo pasirinkti karpiniai ir verpstės, ji atsakė, kad karpiniai iš popieriaus yra savita meno šaka, kuri padeda atsiskleisti meniškam asmeniui, turi senas tradicijas, o pats kūrybinis procesas suteikia nusiraminimą, džiaugsmą ir yra geras laisvalaikio praleidimo būdas. Verpstė – tai senovinis verpimo įrankis. Puošyboje vyrauja geometriniai raštai: apskritimai, žvaigždutės, saulutės ir kt. N. Grigienė prisipažino, kad neturi skriestuvo ir apskritimams išgauti savo kūryboje naudoja puodelius, lėkštutes. Paskui gautas figūras  iškarpo, derina spalvotą popierių. Pomėgis karpyti nėra naujas,  N. Grigienės karpinių parodos buvo eksponuojamos Sidabravo gimnazijoje, Sidabravo seniūnijos salėje, ne kartą ir Sidabravo bibliotekoje. Sidabravietė Nijolė Grigienė – auksarankė. Ji gražiai mezga virbalais, neria vąšeliu. Šiuo metu kūrėja skutimosi peiliuku raižo įvairias gėles spalvotame popieriuje ir ruošia naują parodą.

Viešosios bibliotekos informacija

Reginos Grybovos ir Jūratės Kurandienės nuotraukos

1. Bibliotekininkė J. Kurandienė pristato parodos „Trispalvė verpstė“ autorę.

2.  N. Grigienė pasakoja apie savo kūrybą.

3. N. Grigienė rodo, kaip vyksta karpymo procesas.

4. Nijolės Grigienės karpinių paroda „Trispalvė verpstė“.