Ruduo – gražiausias, nors gal kiek ir liūdnokas, metų laikas. Trumpėja dienos, ilgėja naktys. Saulutė išlenda vis rečiau, todėl trūksta šviesos, vis daugiau laiko atsiranda kūrybai. Šį rudenį bibliotekininkės Jūratės Kurandienės darže užderėjo moliūgų, todėl ji nusprendė suorganizuoti „Moliūgų skaptavimo dirbtuves“ ir kartu su vaikais iš jų pagaminti žibintus. Spalio 27 d. Sidabravo gimnazijos 8 klasės moksleiviai su auklėtoja Toma Matulevičiene bibliotekoje iš moliūgų kūrė žibintus su tikslu papuošti ir apšviesti ne tik biblioteką, bet ir Sidabravo miestelio centrą, nes artėja Vėlinės ir bus didesnis judėjimas tamsiuoju paros metu.

Visiems susirinkusiems didelį įspūdį padarė gigantiško dydžio moliūgai. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai pjaustė moliūgus ir pasakojo apie savo darže užaugusias daržoves, dalijosi receptais bei idėjomis, ką galima iš jų pagaminti.

Netrukus moliūgai pasipuošė žvaigždutėmis, mėnuliukais, saulutėmis ir kitų formų ornamentais – tapo įspūdingais žibintais, kurie temstant nušvietė biblioteką.

01 - Vaikai renkasi moliūgus pjaustymui.

02 - Išskaptuotas moliūgas.

03 - Dirbtuvių dalyviai prie moliūgų-žibintų.

04 - Bibliotekoje moliūgų žibintų šviesa.