Kovo 28 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko edukacinė popietė, skirta šv. Velykoms. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos 3 kl. moksleiviai ir jų mokytoja Irena Šadbarienė.

Bibliotekininkė Jūratė Kurandienė priminė, kad Velykos yra seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Šią dieną švenčiamas Kristaus prisikėlimas iš numirusių po nukryžiavimo. Bibliotekininkė vaikams kalbėjo apie pagrindinę Velykų veikėją – Velykę, kuri vaikšto naktimis ir dalina margučius. Vaikai įdėmiai klausė pasaulio tautų, taip pat ir lietuvių tautosakoje išlikusio mito kaip atsirado pasaulis, kalbėjo apie pagrindinį Velykų atributą – kiaušinį, kokiomis spalvomis ir dažais, kokiais raštais ir ornamentais jie marginami, ką reiškia tam tikros spalvos, raštai bei ženklai.

Pastebėta, kad dabar yra dažomi visų paukščių kiaušiniai. Renginio metu kalbėta ir apie prieš Velykas kuriamų verbų reikšmę. Bibliotekininkė klausinėjo vaikų, kaip jie švenčia šv. Velykas, kaip dažo kiaušinius, kokius žino žaidimus su kiaušiniais.

Vėliau vaikų laukė paruoštos užduotėlės – jie dekoravo popierinius kiaušinius su įvairiomis spalvotomis popierinėmis detalėmis. Bibliotekininkė pasiūlė juos įrėminti ir pakabinti namuose matomoje vietoje.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė visiems palinkėjo, kad kiekvienas suvalgytas margutis išpildytų norą.

Viešosios bibliotekos informacija

Irenos Šadbarienės ir Jūratės Kurandienės nuotraukos