Balandžio 6 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko edukacinė popietė „Šv. Velykų belaukiant“. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos III kl. moksleiviai su mokytoja Rita Tamaševičiūte.

Bibliotekininkė Jūratė Kurandienė priminė, kad atbundanti gamta pavasarį žadina augalus ir gyvūnus, ji kviečia visus į prisikėlimo šventę – Velykas. Priminė, kad pagrindinė Velykų veikėja –Velykė. Papasakojo kaip ji pamiškėje su kiškiais dažo kiaušinius ir naktį išnešioja juos visiems po namus. Apie tautosakoje išlikusį mitą, kaip Dievas sukūrė pasaulį iš milžiniškos anties kiaušinio, kalbėjo, kad pagrindinis Velykų atributas – kiaušinis, nudažytas įvairiomis spalvomis, išmargintas įvairiais raštais ir ženklais. Popietės dalyviai aptarė, kokiomis spalvomis dažomi kiaušiniai, ką reiškia tos spalvos, kokiomis namų priemonėmis dažydavo senovėje kiaušinius, kaip juos dekoruodavo. Vyko diskusija, siekiant išsiaiškinti, kokius geriau kiaušinius marginti: virtus ar „ žalius“. Išsiaiškinta, kad galima dažyti visų paukščių kiaušinius. Pastaraisiais metais, pradėjus Lietuvoje auginti stručius, marginami ir dekoruojami jų kiaušiniai. J. Kurandienė klausė vaikų, kokius jie žaidimus žaidžia per Velykas, ar žino žaidimus su margučiais. Vaikai pasakojo, kokius žino žaidimus.

Baigdama popietę bibliotekininkė priminė, kad Velykų tradicijos yra šimtametės ir prasmingos, todėl reikia jas saugoti ir puoselėti ateinančioms kartoms.

Vėliau visų laukė kiaušinių dekoravimas, taip pat vaikai gamino Velykų atviruką iš spalvoto popieriaus ir kiekvienas jame parašė sveikinimą savo artimiesiems artėjančių švenčių proga.

Išsiskiriant vieni kitiems palinkėjo linksmų šv. Velykų, kad suvalgytas margutis išpildytų visų norus. Kadangi artėja vaikams pavasario atostogos, tai bibliotekininkė palinkėjo gerų ir prasmingų atostogų!

Nuotraukos Jūratės Kurandienės ir Ritos Tamaševičiūtės

1. Vaikai spalvina kiaušinius.
  2. Bibliotekininkė džiovina kiaušinius.
  3. Mokytoja stebi vaikus.
  4. Bendra popietės dalyvių nuotrauka.