Pavasarį, kai saulutė vis dažniau džiugina mus, kai atgimsta gamta ir medžiai pasipuošia baltu žiedų nuometu, sugrįžta paukščiai, žmogaus siela negali nedainuoti, nekurti. Balandžio pabaigoje į Šiaulėniškių bendruomenės salę rinkosi visi norintys prisiliesti prie poezijos bei susitikti su viešnia iš Šakių rajono – Rita Juškevičiūte-Mockeliūniene ir dainuojamosios poezijos kūrėjais bei atlikėjais Rasa ir Jonu Driežiais iš Polekėlės kaimo.

Poezijos, tekstilės ir muzikos vakarą „Trapus gyvenimo ažūras“ organizavo Šiaulėnų miestelio biblioteka. Savo kūrybą skaitė Šakių rajono tautodailininkė, literatė, meno kūrėja Rita Juškevičiūtė-Mockeliūnienė. Jos kūryba yra labai šviesi – „Balti Šventadieniai“, „Baltas angelas“, „Baltas kelias“ ir kt. Šios poetės kūryba sudėta į kelias knygas, kurias autorė padovanojo bibliotekai. O ir pati kūrėja apdovanota gamtos grožiu, elegancija bei vidine šviesa, kurią spinduliuoja visiems šalia esantiems.

Rita Juškevičiūte-Mockeliūniene yra ne tik poetė, bet ir įstabių rankdarbių kūrėja, randanti laiko ir kitiems pomėgiams: tapybai ant šilko, fotografavimui, airiškiems nėriniams. Ji atvežė savo airiškų raštų parodą. Ažūras, jis toks trapus, prie kurio net nedrąsu prisiliesti. Norisi žiūrėti ir gėrėtis. Džiaugiamės ir dėkojame likimui, leidusiam sutikti be galo jautrų ir menišką žmogų.

Poezijos skaitymus keitė Rasos ir Jono Driežių iš Polekėlės kaimo atliekamos dainos. Gitaros garsai ir savos kūrybos dainos vakarui suteikė malonaus skambesio, prasmingumo.

Gausiam būriui žiūrovų vakaras paliko neišdildomą įspūdį.

Viešosios bibliotekos informacija ir Miglės Meškauskienės nuotraukos