Virtualus Baisogalos bibliotekos projekto ,,Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“ renginysVirtualus Baisogalos bibliotekos projekto ,,Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“ renginys

Balandžio 29 d. Baisogalos biblioteka pakvietė Baisogalos gimnazijos trečiokus ir lietuvių kalbos mokytoją  Birutę Gedžiuvienę į virtualų susitikimą su  knygų jaunimui autore, kūrybinio rašymo mokytoja, tinklaraštininke  Egle Ramoškaite.

Susitikimo ,,Apie paauglių literatūrą su Egle Ramoškaite“ metu autorė pristatė savo knygas jaunimui: ,,Tarp gyvenimo ir vilties: tam, kuris supranta“, ,,Ne tik geri, ne tik blogi“ ir ,,Draugystė mainais“. Pasakojo apie paauglių literatūrą ir kuo ji skiriasi nuo suaugusiųjų literatūros, kalbėjo apie YA (jaunimui skirtas) knygas. Autorė rekomendavo, kokią literatūrą rinktis, pristatė įdomesnes knygas paaugliams. Rašytoja kalbėjo apie rašymą ir koks tai yra emociškai sudėtingas, sunkus darbas, bei paminėjo, kad rašant kartais būna vieniša. Susirinkusiems autorė pasakojo ir apie knygų leidybą, atsakinėjo į gimnazistų pateiktus klausimus. Kūrėja prisipažįsta įsimylėjusi paauglių literatūrą, nes jokiose kitose knygose nėra tiek nuoširdumo ir tikrumo, neužglaistyto suaugusiųjų ribomis ir patirtimis. Mokiniams labai patiko susitikimas, nes rašytoja pasirodė šiuolaikiška bei mokanti bendrauti su jaunimu.

Projekto ,,Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“ tikslas – prisidėti prie vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo didinimo, domėjimosi lietuvių autorių knygomis bei suteikti kultūrinį užimtumą. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

1. Baisogalos bibliotekos nuotrauka  – rašytojos Eglės Ramoškaitės pristatymas.
  2. Sigitos Jurkėnienės nuotrauka – Gimnazistų virtualus susitikimas su rašytoja Egle Ramoškaite.